NB! Projekti sisukirjeldus kajastab Tartu 2024 projektide arendusprotsessi alguse seisu (aprill 2020) ja võib seetõttu olla aegunud. Uus sisukirjeldus valmib produktsiooniläbirääkimiste käigus 2021. a sügiseks.
Projekt Varjatud Maailmade Avardumine tegeleb psüühiliste erivajadustega inimeste kunstiloominguga. Projekti eestvedaja on Kondase Keskus Viljandis.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Inimene ja Oskused all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Vaimse tervise küsimused on ühiskonnas ülimalt olulised, seda nii tänasel päeval kui ka viie ja kümne aasta pärast. Toetatud loominguline eneseväljendus võib olla ja sageli ongi erivajadustega inimestele teraapiline, innustav ja positiivse mõjuga.

2024. aastal toimuvad Eesti, Ida-Euroopa riikide (Läti, Tšehhi, Poola, Rumeenia, Serbia) ja kolmandate riikide (Venemaa, Gruusia) eriliste inimeste loomingu ühisnäitused Tartus, Viljandis ja Pärnus. Korraldatakse seminar ning antakse välja autsaiderkunsti tutvustav kataloog.
Eestvedajad:  Mari Vallikivi (marivallikivi@gmail.com), Eva Laantee Reintamm (elreintamm@gmail.com) ja Jaanus Kukk (jaanus@sakalakeskus.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 24)