Kommenteeri

Teekond tuleviku Euroopa kultuuripealinna: Chemnitz 2025

Chemnitzist saab 2025. aastal Saksamaa neljas Euroopa kultuuripealinn. ECOC News intervjuude sari võtab kokku tuleviku kultuuripealinnad. Chemnitzi tiim avab intervjuus kandideerimise tagamaid ja selgitab, mida head kolleegid soovivad tiitliga saavutada.



Ida-Saksamaal asuv Chemnitz on Saksimaa liidumaa suuruselt kolmas linn. Linna kuulsaim vaatamisväärsus, hiiglaslik Karl Marxi kuju, viitab filosoofile, kelle nime linn aastaid kandis. Linnapilti ilmestab kuulus punane torn, mis on säilinud ajaloolistest linnamüüridest. Modernse kunsti huvilistele on avatud Gunzenhauser muuseum, kus saab nautida ekspressionismi kunstivoolu meistriteoseid.

Chemnitz on oma Euroopa kultuuripealinna tiitliaastaks välja valinud kolm peamist tegevussuunda, mis moodustavad loovkontseptsiooni AUFbrüche. Esimeseks on uute keskkondade loomine. Kultuuripealinn soovib avada uusi võimalusi mõtteviiside ja tegevuste muutmiseks uue kultuuri piirkonna loomise kaudu. Soovitakse luua keskkond, kus on võimalik teostada unistusi.

Teiseks suunaks on töö taasühendamine. Digitaliseerumine muudab tavapäraseid töörutiine, seetõttu on koosloome ja pidev muutus igapäevaelu tavaline osa. See vajab harjumist uute võrgustike ja töövormidega. Viimaseks eesmärgiks on ühise tuleviku nimel tee rajamine. Ainult need, kes mõistavad ja õpivad minevikust, saavad avada uue puhta lehe. Julgus seista silmitsi minevikuga on oluline Euroopa tuleviku jaoks.

Miks otsustas teie linn kandideerida Euroopa kultuuripealinnaks?

Chemnitz tahtis saada 2025. aasta Euroopa kultuuripealinnaks, sest oleme loojate linn. Meil on võimalik rääkida Euroopa teemadel kohalikul tasandil koos riiklike ja rahvusvaheliste partneritega. Oleme “märkamata jäänud linn”, tahame näidata, et Chemnitzis on hea elada, külas käia ja uut kogeda.

Milliseid muudatusi on oodata kohalike kogukondade jaoks?

Ootame, et kohalike ja külastajate jaoks muutub kultuuri tähendus. Soovime näidata, kui oluline on maailmavaate laiendamiseks aktiivselt osaleda oma linna elus ja leida kontakti teiste inimesega. Meie kogukond on Euroopa loojad, inimesed, kes tahavad luua muutust.

Mis on teie kultuuriprogrammi kolm märksõna?

Loomine, avastamine, võrgustumine.

Millised on peamised kodanike kaasamise tegevused?

Soovime kaasata inimesi tegevuste ja projektide kaudu. Kõik loojad on kutsutud ühenduma üksteise ja Euroopaga.

Mida soovite, et pärast tiitliaastat alles jääks?

Pärast tiitliaastat on alles positiivse minapildiga enesekindlad inimesed. Loomulikult ka suurem teadlikkus Euroopa probleemidest ja võimalustest nende lahendamiseks.

ECOC News

Lisa kommentaar

Email again: