Kommenteeri

Tartu visioonipäeval Tulevikku Põgenemise Tuba säras ideede mitmekesisus

Eile, 9.mail toimus Tartu ja Lõuna-Eesti selle aasta kõige suurem visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba, mis tõi Eesti Rahva Muuseumisse kokku üle 250 arvamusliidri.

Üheskoos arutati piirkonna tuleviku ja Tartu Euroopa 2024. aasta kultuuripealinnaks kandideerimise üle. Tartu kandidatuurimeeskonna juht Erni Kase sõnul on tagasiside visoonipäevale olnud väga positiivne: ”Tartu ja Lõuna-Eesti tõestasid oma arvamuste ja ideede mitmekesisust.”

Alljärgnevalt mõned mõtted, mis visioonipäeval kõlasid.

Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin: “Meie üks siht peaks olema, et me teeme Tartu kui ülikoolilinna sama nähtavaks, kui nähtav on meie ülikool. Meie võiksime korraldada linnas näiteks üle-Euroopalise üliõpilaste arvamusfestivali.”

Ettevõtja, Garage48 ja Mooncascade’i asutaja Priit Salumaa: ”Meil on Tartus olemas kõik teravad pliiatsid, kellega tulevikku kirjutada.”

Tartu linnavalitsuse noorsooteenistuse juhataja Piret Talur tutvustas oma kõnes Tartu järgneva 30 aasta kultuuristrateegiat, mille keskmes on põlv-, kogu- ja keskkonnad.

Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura tegi ettepaneku selgitada noortele prügi olukorda arvutimängude tasemete meetodiga. Tasemed võiksid olla: tavakodanik, hoolija ja aktivist. Mida keskkonnasäästlikumalt inimene käitumine, seda kõrgemale tasemele tõuseb.

Muusik ja laulukirjutaja Mari Kalkun usub loovusesse ja selle jõudu: ”Kui meil on keskkond, kus tahame ise olla, tahavad siia tulla ka teised. Tartu võiks olla eestlaulja Lõuna-Eesti tegevustele ja mõtetele.”

Visoonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba oli oluline vaheetapp Tartu kandideerimisel 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks. Sündmus tõi kokku ligi 20 silmapaistvat Lõuna-Eesti visionääri ning üle 250 piirkonna kultuurikorraldaja.


Lisa kommentaar

Email again: