Kommenteeri

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub visioonipäevale Tulevikku Põgenemise Tuba

Tartu ja Lõuna-Eesti olulisim visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba toimub 9. mail ehk kolme nädala pärast. Tartu linnapea Urmas Klaas tervitab sellel päeval Eesti Rahva Muuseumisse saabuvaid kultuuri-, majandus- ja ühiskonnaelu eestvedajaid ning lavale astuvaid kõnelejaid, kutsudes visioonipäevalisi mõtestama Tartu tuleviku väljakutseid.

“Meil on üks suur unistus – me soovime, et Tartust saaks 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn. See unistus saab teoks vaid siis, kui ühendame jõud ja tegutseme üheskoos. 

Euroopa kultuuripealinna tiitel on tegelikult preemia. See antakse linnale, mis on koostanud parima tegevuskava, seadnud ambitsioonikad, kuid teostatavad eesmärgid ning teinud kandideerides koostööd paljude inimestega nii linnast kui regioonist. 

Tartu esmased eesmärgid on kokku võetud sõnapaari “Ellujäämise kunstid”. See tähendab, et me otsime, kuidas tulla toime Tartu ja Lõuna-Eesti suurte väljakutsetega. Kuid veelgi enam - me tahame jagada ühiselt leitud lahendusi terve Euroopaga. 

Väljakutseid jätkub - me soovime, et meil oleks võimalus reisida, õppida ja töötada üle terve maailma, samas tahame seista hea Eesti rahvastiku, keele ja kultuuri eest. Väljakutse on ka, kuidas tasakaalustada järjest linnastuvat keskkonda ning teisalt vajadust puhta looduse ja tervislike eluviiside järgi. Meie suureks ülesandeks on tegutseda ka selle nimel, et Tartusse õppima tulevad noored leiaksid siit piirkonnast eneseteostust ja rajaksid siia oma kodu.

Tartu on avatud rahvusvaheline linn ning me seisame siin silmitsi ka probleemidega, millega teised sarnased Euroopas ja maailmas. Meie linn on teaduskeskus ja me saame seista näiteks selle eest, et otsida globaalselt toimivaid lahendusi pingetele inimese, looduse ja tehnoloogia suhetes. 

Nende kõigi teemade arutamiseks ongi ellu kutsutud Tartu ja Lõuna-Eesti regiooni visioonipäev Tulevikku Põgenemise Tuba, kus neid ja kõiki muid olulisi teemasid arutatakse. "

Urmas Klaas, Tartu linnapea

Lisa kommentaar

Email again: