Kommenteeri

Tartu 2024 avas kingipoe Ellujäämise Kunstide kollektsiooniga

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avas kingipoe loovkontseptsiooni Ellujäämise Kunstide kollektsiooniga. Disain lähtub Tartu 2024 sümbolitest ning on valmistatud taaskasutatud materjalidest.
Foto: Maanus Kullamaa

Tartu 2024 juhi Kuldar Leisi sõnul on tegu olulise teetähisega Euroopa kultuuripealinna teel. “Nüüd on üle terve maailma võimalik osta kultuuripealinna fännitooteid. See tähendab, et Tartu ja kogu Lõuna-Eesti austajad saavad soetada T-särke, mütse ja muid armastatud meeneid e-poest. Meie eesmärk on, et kogu Lõuna-Eesti ja Tartu kannaks tiitliaastal kohalikku disaini ja kultuuripealinna värve,” ütles Leis.
 
Disainer Laura Grigorjani sõnul lähtub kollektsioon Tartu 2024 loovkontseptsioonist Ellujäämise Kunstid ning on praktilised ja samas stiilse väljanägemisega.

“Tartu 2024 brändiraamat on neoonne ja erk. Tõime need värvid ka kultuuripealinna meenete kollektsiooni ja inspireerusime T-elemendist, mis sümboliseerib kohtumisi, koosloomet ja uusi suundi,” sõnas Grigorjan.

Kingipoe valikust leiab 100 protsenti puuvillaseid T-särke, pusasid ning aksessuaare. Materjal vastab keskkonnasõbraliku riidetoodete sertifikaadile OEKO-TEX STANDARD 100.

Tooted on müügil e-poes aadressil www.tartu2024.ee/pood. Alates juulist on meened saadaval suuremates Sokisahtli kauplustes üle Eesti.

Lisa kommentaar

Email again: