Kommenteeri

Kultuuripealinna projektimeeskond tutvustas oma plaane

Neljapäeval, 18. novembril tutvustas „Tartu 2024 – Euroopa kultuuripealinnaks“ projektimeeskond kultuuriavalikkusele oma eesmärke ja edasist tegevust. Senised ja tulevased koostööpartnerid eri valdkondadest olid kutsutud sooleleivapeole kultuuripealinna projektimeekonna värskelt sisustatud kontorisse Raekoja plats 12 (II korrus).
Kultuuripealinna vastutav projektijuht Erni Kask tunnustas koostööpartnerite senist panust ja kutsus kõiki tartlasi ja Tartu sõpru kandidatuurimeeskonda toetama. „Heas koostöös suudame oma eesmärgi täita ja Tartust saab aastal 2024 Euroopa kultuuripealinn.“
Projektimeeskonna esimene suur ülesanne on ette valmistada kvaliteetne kandidatuuriraamat (bid book), milles kajastub kultuuripealinna kontseptsioon ja programm. Sinna on kõik tartlaste ideed oodatud. Kandidatuuriraamatu koostaja on eelmise kultuuripealinnaks kandideerimise kogemusega kirjanik ja õppejõud Berk Vaher.
Lisaks Kasele ja Vaherile töötavad jaanuarist Tartu 2024 meeskonnas projektijuht Kalle Paas ja assistent Merje Laimets.
Praeguseks on valminud „Tartu 2024 – Euroopa kultuuripealinnaks“ koduleht tartu2024.ee
Euroopa kultuuripealinn on Euroopa hinnatuim kultuuriprojekt, mis sai alguse 1985. aastal Ateenast ja mida on järgemööda korraldanud kõik olulisemad Euroopa linnad. 2011. aastal kandis tiitlit Tallinn, 2024. aastal tuleb Euroopa kultuuripealinn taas Eestist.

Lisa kommentaar

Email again: