Kommenteeri

Kultuuripealinn jagab Eesti VI Omavalitsuspäeval edukaid regionaalse koostöö praktikaid Lõuna-Eesti näitel

26.-27. augustil toimuvad Tartus V Spa konverentsikeskuses kuuendad Eesti omavalitsuspäevad, kuhu kogunevad riigi- ja omavalitsusjuhid, tippametnikud, õppeasutuste esindajad ja oma ala eksperdid, et arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöö ning rohepöörde kui ühise väljakutse teemadel.Kultuuripealinn on omavalitsuspäevadel esindatud kahe töötoaga. 26. augustil kell 14.30 toimub Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaatori Annela Laaneotsa juhtimisel töötuba “Kultuuripealinn kui regionaalse koostöö mudel.”


Laaneots rõhutab pikaaegsete positiivsete mõjude saavutamise olulisust Lõuna-Eestis: “Teeme tööd selle nimel, et 2024. aasta annaks kogukondade ja kultuuri eestvedamisel tervele Lõuna-Eestile tugeva tõuke vajalikeks ja tulevikku vaatavateks muutusteks.”'

27. augustil veab kultuuripealinna programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk eest töötuba: “Kas keskkonnasõbralik kultuurikorraldus on võimalik. Tartu 2024 ja KOV koostöö.” Üheskoos mõeldakse nende võimaluste üle, mida saab kultuurivaldkond teha kliimakriisi süvenemise takistamisel ja ökosüsteemide hoidmisel. Triinu eestvedamisel on laual parimad praktikad kultuurisektori keskkonnahoidlikkuse suunal. Ühtlasi jagab ta Tartu kogemust keskkonnahoidliku sündmuste korraldamise juhendi kasutamisest ning sellest, millele kohalik omavalitus peab mõtlema ja mida arvestama, et kultuurisektor saaks olla keskkonnahoidlikum.

Omavalitsuspäeva kahepäevase konverentsi raames toimuvad temaatilised ettekanded, erinevad töötoad, Tartu ettevõtete ja kultuuriasutuste külastused, aga ka erakonna esimeeste ja presidendikandidaatide debatid.

Omavalitsuspäeva pidulikul vastuvõtul kuulutatakse välja ka aasta tegu, mille osas saavad kõik omavalitsuspäeva osalejad esitada kandidaate kuni 2. augustini.

Lisainfo:

Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, kroot.filippov@tartu2024.ee,  +372 5817 4399

Lisa kommentaar

Email again: