Kommenteeri

Järgmised kultuuripealinna-arutelud toimuvad Haanjas, Alatskivil ja Valgas

Tartu kandideerib 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega. Ühise kanditatuuri juhtidee on „Ellujäämise kunstid“, mistap arutletigi 14. märtsil Räpina loomemajas nii ellujäämise kunstide kui Põlvamaa omapära üle Euroopas. Järgnevalt toimuvad sarnased aruteluõhtud 28. märtsil kell 17.30 Võrumaal Suures Munas, 10. aprillil Tartumaal Alatskivi lossis ning 11. aprillil Valga Huviala- ja Kultuurikeskuses.

Suures Munas on vestlusringi külalisteks pärimusmuusik ja pilliõpetaja Kadri Laube, Haanimiihhi Nõvvokoja vanem Agu Hollo ning Suure Muna leivaküpsetaja ja IT-visionäär Linnar Viik. Umbes tunniajast vestlusringi juhatab Tartu 2024 kanditatuurimeeskonna juht Erni Kask. Arvama, küsima ja kaasa mõtlema on oodatud kõik kohalviibijad.  

Alatskivil astuvad üles Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Rain Sangernebo, Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ja Voronja Galerii eestvedaja Raul Oreškin. Valgas aga Valga vallavanem Margus Lepik, Mulgimaa vanem Siim Kabrits, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon tegevjuht Meelis Kivi ning ansambli Metsatöll liige Lauri Õunapuu.

Kõigile vestlustele järgneb Tartu Elektriteatri kinoõhtu, mille avateosteks on päeval koolides valminud animatsioonid. Seejärel linastub Sergei Kibuse animafilm "Teofrastus" (2018), viimase valmimisest vändatud making of-film ning Ants Tammiku soomaastikke vaatlev loodusfilm „Habras maailm“ (2016). 

Väga oodatud on nii kultuurikorraldajad kui kõik teised - Euroopa kultuuripealinnast saavad osa pea kõik elualad ja põlvkonnad. Võidu korral mõtestab planeeritav kultuuriprogramm ellujäämise kunste nii Euroopa tasandil kui kohalikus plaanis.

Pääs sündmustele on tasuta. Kohapeal pakutakse kerget kehakinnitust. 

Filmidest lähemalt:

"Teofrastus": https://kultuur.err.ee/885541/sergei-kibus-filmist-teofrastus-peamiseks-sonumiks-on-kaastunne-ja-hoolimine

"Habras maailm": https://kultuur.err.ee/315195/arvustus-loodusfilm-mis-konetab-igal-voimalikul-moel

14. märtsil Räpina loomemajas. Foto: Kiur Kaasik

Lisa kommentaar

Email again: