Kommenteeri

Algas Tartu kultuuripealinna ideekorje

12. märtsil algas avalik ideekorje, kus iga tartlane saab pakkuda Tartu linnale oma Euroopa kultuuripealinna teemalisi ideid. Oodatud on ettepanekud kunsti- ja kultuuriprojektideks ning muudeks tegevusteks, mis avavad Tartu 2024 kandidatuuriraamatu pealkirja "Ellujäämise kunstid" ("Arts of Survival").
Tartu 2024 projektijuhi Erni Kase sõnul saab iga tartlane aidata ideekorjel kaasa sellele, et Tartust saaks Euroopa kultuuripealinn. "Rahvusvaheline žürii ootab meilt muuhulgas ideid uuteks ja huvitavateks kunsti- ning kultuurisündmusteks," kirjeldas Kask Tartu kandidatuuriraamatule esitatavaid nõudmisi. "Need ettevõtmised peavad lähtuma meie raamatu pealkirjast, siduma eri valdkondi ja olema mõistetavad nii Eestis kui ka Euroopas."

Tartu kandidatuuriraamatu pealkiri ehk sõnum Euroopale on "Ellujäämise kunstid" ("Arts of Survival"). Raamatu koostaja Berk Vaheri selgitusel on "Ellujäämise kunstidel" palju tõlgendusvõimalusi. "Selle pealkirjaga tutvustame eesti keelt ja kultuuri, meie inimesi ning kultuurilist mitmekülgsust," selgitas Vaher, "Samas oodatakse meilt julget tulevikunägemust, nii et ideekorjele on väga oodatud ka ettepanekud, mis pakuvad näiteks lahendusi pingetele inimese, looduse ja tehnoloogia suhetes."

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks ideekorje toimub 12.märtsist 29. aprillini veebikeskkonnas: https://gis.tartulv.ee/ideekorje2024.

Ettepaneku autorilt oodatakse idee kirjeldust, vajadusel saab seda täiendada ka illustratsiooniga. Tartu 2024 kandidatuurimeeskond ootab projektiideid ka professionaalsetelt kultuurikorraldajatelt. Kutselistel korraldajatel palutakse esitada mahukam projektikaart, mille leiab Tartu 2024 koduleheküljelt menüüvaliku "Ideed" alt.

Esitatud ideid ja projektiettepanekuid hindab 2018. aasta kevadel Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks loomenõukogu, kuhu kuuluvad kandidatuuriraamatu autorid ning kultuuripealinna asjatundjad Eestist ja välismaalt. Parimatel ideedel on võimalus jõuda sügiseks valmivasse Tartu Euroopa kultuuripealinna kandidatuuriraamatusse. See tähendab, et oodatud on ideed projektideks, mida viia ellu aastatel 2019-2024.

Lisa kommentaar

Email again: