Filtreeri postitusi

Kultuuripealinna logiraamat (5.-6.2020). Erni Kask: linnulaul teeb inimese õnnelikumaks. Ja mitte ainult mind.

Iga kuu palume ühte Tartu 2024 meeskonnaliiget pidada päevikut, et avada igapäevast tööd ja anda uusi, isiklikke vaatenurki kultuuripealinnale. Ligi kolm aastat Tartu 2024 igapäevatöid juhtinud ning nüüd kultuuripealinna programmi ettevalmistusi koordineeriv Erni Kask arutleb värskes logiraamatus selle üle, mida tähendab talle Tartu, milliseid töid tuleb teha kultuuripealinna ettevalmistusteks ning mida toob tulevik.

Loe lisaks

Angela Ader: Euroopa kultuuripealinna tiitli toonud projektid siirdusid arendusse

Üheksa kuu eest võitis Lõuna-Eesti Tartu linna eestvedamisel Euroopa kultuuripealinna korraldusõiguse. Sihtasutuse Tartu 2024 eestvedamisel on alanud põhjalikud ettevalmistused, et tiitel väärikalt välja kanda ja sellest pikaajalist kasu lõigata. Euroopa kultuuripealinnast on saamas regiooni suurim valdkondadeülene koostööprojekt ja Eesti 2024. aasta tippsündmus.
Loe lisaks

Töörühm mõõdab Tartu kesklinna parkides elurikkust

Tartu ülikooli maastike elurikkuse töörühm alustas sel nädalal Tartu Barclay platsil, Uueturu ja Kaubahoovi pargis elurikkuse mõõtmist ja analüüsimist. Parkides loeti üle ja määrati taimeliigid ning võeti mullaproovid ning paigaldati püünised ämblikele ja teistele maapinnal liikuvatele selgrootutele. Elurikkuse mõõtmine on seotud Tartu 2024 kultuuripealinna projektiga „Kureeritud elurikkus“, mille käigus katsetatakse eri mooduseid, kuidas elurikkus südalinna tagasi tuua.

Loe lisaks

Kultuurikompass juhatab Tartu 2024 Viljandisse

2024. aasta Euroopa kultuuripealinna programm laieneb Viljandisse. 8. septembril Pärimusmuusika Aidas toimuval Kultuurikompassi foorumil “Kuidas korraldada ligipääsetavat kultuuri?” arutletakse suursündmuseks valmistuva regiooni kultuurielu ligipääsetavuse ja kättesaadavuse üle. Kultuuriasutuste juhid ja korraldajad tutvustavad foorumil häid praktikaid ning otsivad uusi koostöövõimalusi.

Loe lisaks

Arhiiv