Korraldame rahvusvahelise Suurjärvistu laevafestivali, mis annab nii eestlastele kui eurooplastele võimaluse teha lähemat tutvust selle vähetuntud, kuid põneva veteilmaga. 

Lugu 

Emajõgi ühendab Võrtsjärve ja Peipsit, moodustades Eesti Suurjärvistu kesksadamaga Tartus. Oma 600 km laevateega on see nagu lihvimata teemant, mille väärtus seisneb selle ulatuses ja looduslikus ning kultuurilises mitmekesisuses. Eesti Suurjärvistu laevanduse ajalugu eesotsas unikaalse laevatüübi emajõe-peipsi lodjaga on väga omanäoline. Suurejärvistu kaldad on kultuuriliselt väga mitmekesised - siin elavad eestlased, vanausulised, setod, mulgid. Loodus on samuti põnev ja rikkalik - palju on kaitsealasid, saab näha nii Euroopa võimsaimaid säilinud looduslikke jõeluhti, hiiglaslikke sooalasid kui ka kauneid liivarandu. 

Elamus 

Sul on võimalus seilata 11 päeva sadamast sadamasse koos Eestist ja kaugemalt saabunud laevadega. Selle laevastiku pärlid on lodi Jõmmu, viikingilaeva Turm, kalepurjekad Liisu ja Paula ning selleks puhuks valmiv kahemastiline lodi. Saad osa sadamates toimuvast mitmekesisest kultuuri- ja haridusprogrammist nii laevadel kui kaldal. Alustame Vasknarvast, neljandal päeval on festivali kulminatsioon Tartu kesklinnas ja festival lõpeb Räpina sadamas. Nii maad kui vett mööda saabuvad külalised saavad osa kohalikust toidust ja käsitööst. Saad osa võtta pärandkultuuri, loodust, teadust ja veespordialasid tutvustavatest töötubadest. Igal õhtul muutuvad laevad lavaks, kus etenduvad kaasaegne tsirkus ja purjekino. Õhtustel tundidel keerutad tantsu kohaliku pärimusmuusika töötlustega kontserditel. Milline melu! 

Mõju 

Me liidame järvistuga seotud 13 omavalitsust, ettevõtjad ja arendusorganisatsoonid ühtseks võrgustikuks ning anname hoogu Suurjärvistu jätkusuutlikule ühisarendusele. 

Me paneme Eesti inimesed ja me külalised magedat vett ning selle ümber tärkavat pärandit armastama.

Eestvedajad: Liisa-Lota Kaivo, Linda Saare, Kadi Ploom, Karoliina Lass

Kontakt: lodi@lodi.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!