NB! Projekti sisukirjeldus kajastab Tartu 2024 projektide arendusprotsessi alguse seisu (aprill 2020) ja võib seetõttu olla aegunud. Uus sisukirjeldus valmib produktsiooniläbirääkimiste käigus 2021. a sügiseks.
Projekti Stand Up For Your Mind raames kajastatakse vaimse tervise teemasid kergemas, humoorikas võtmes, kui seni on varem Eestis tehtud.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Inimene ja Oskused all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.

Iga 4. inimene kannatab oma elu jooksul vaimse tervise probleemi all. Ometi on sellest rääkimine täna veel tabu. Käesolev projekt annab inimestele oskused ja võimalused oma vaimse tervise muredega seotud lugusid jagada, kasutades selleks ka huumorit.

Lõuna-Eestis koolitatakse 20 sädeinimest, kes viivad kohalikes kogukondades läbi vähemalt 10 regulaarset vaimse tervise improkomöödia harrastusgruppi! Lisaks pakutakse 50le inimesele koolitust, kus jagatakse oma vaimse tervisega seotud lugusid stand-up comedy vormis avalikel lavadel, sest huumor aitab:
  • vähendada stressi;
  • suurendada psühholoogilist heaolutunnet;
  • pingeliste sündmustega toime tulla.
Veel koolitatakse Lõuna-Eestis 5000 inimest vaimse tervise esmaabi andjateks, kellel on oskused märgata ja toetada inimesi enda ümber vaimse tervise teemadel. Tartu 2024 kultuuripealinna aastal korraldatakse suurüritus, kus vaimsest tervisest räägivad stand-up koomikud Eestist ja välismaalt! Oma kogemust jagavad professionaalsed artistid kui ka inimesed teistest eluvaldkondadest.
Eestvedaja:  Minna Sild (minna@peaasi.ee, 5596 6866)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 27)