Projekti Stand Up For Your Mind raames kajastame vaimse tervise teemasid kergemas, humoorikas võtmes, kui seni on varem Eestis tehtud.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Inimene ja Oskused all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Vaimse tervise mured on sama loomulikud kui füüsilise tervise mured, kuid neist rääkimine ja oma haavatavuse tunnistamine on siiski veel tabuteema. Projekti Stand Up For Your Mind sisuks on vaimse tervise murede, rõõmude, abi otsimise ja toime tulemisega seotud teemad ning vormiks muu hulgas improkomöödia ja stand-up comedy.

Kavandatav projekt koosneb kolmest põhisündmusest, millega on seotud väiksemad sündmused. Plaanis on nii suuremad kui väiksemad sündmused nagu TEDx rahvusvaheline konverents, improkomöödia ja stand-up comedy show, kus lavale astuvad nii professionaalid Eestist ja mujalt kui ka spetsiaalse koolituse läbinud inimesed Lõuna-Eesti piirkonnast ning vaimse tervise teemaline filmifestival.
Eestvedaja:  Minna Sild (minna@peaasi.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 27)