Noortefestival Risti Rästi on täpselt see, mida nimi ütleb. Seome põlvkonnad, erinevad valdkonnad ning anname kõigile võimaluse olla vaba.

Noortelt noortele korraldatava Lõuna-Eestis toimuva festivali süda saab olema Tartu Toomkiriku varemetes, kuid festivali võib leida eripaikadest üle terve linna. 

Programm on täpselt nii mitmekesine, et kõigile leidub midagi ning nagu Anne Veski laulusõnad kord ütlesid, siis ,,ei taha keegi rõõmust ilma jääda sel ööl”. Tekitame ööle uue tähenduse ning 12 tunnist saab 96 tunnine loovuse ja meelelahutuse rännak.


1. juuni

Tartu linna Lastekaitsepäev algab juba hommikuvalges ning kestab kella üheksani õhtul. 

Kaubamaja ümbrusesse ja parki kerkib järjekordselt noortele ning lastele suunatud messiala, kus saab tutvuda huvikoolide tegevusega või maiustada suhkruvatti. Ürituselt leiab ka Ukraina ja Eesti noortele suunatud lõimumisala. Sündmuse lõpetab salapärane peaesineja.

15.45-19.30:  Ajude Sissevool

Lastekaitsepäeva programmi osaks on Ajude Sissevool, mis toob noorteni inspiratsioonikõnelejad, kes tahavad teha kõike selleks, et ettevõtlikkus noorte seas popiks saaks.

Esinevad Eleriin Käo-Zirk ja Investor Toomas. Üritusele on oodata ka üllatusesinejat ning programmi ajal saab osa võtta loosidest ja kaasahaaravatest mängudest ning võistlustest.
21.00-00.00:
Õhtu lõpetab Risti Rästi peaesineja EiK festivali pealaval Toomkiriku varemetes.2. juuni

10.00-18.00: Eesti Rollimängude festival

Eesti Rollimängude festival koondab endas lauarollimängude nagu Dungeons and Dragons sessioone, võimalust võtta osa lahingmängudest, LARPi ehk vabaõhu improviseeritud osalusteatrit, mõrvamüsteeriumeid, elavat ajalugu, impronäitlemise-ning muid töötube.

15.00-20.00:
Projekt Vabadus

Projekt Vabadus räägib iseenda eest. Noorte korraldatud mõnus loomepesa toob rahvani kunstnikud igast valdkonnast, kes räägivad vabanemisest, loomeprotsessidest ning esitlevad ennast oma tööde kaudu. Päeva lõpuks valmivad koos publikuga suurepärased ühistööd ning programmi lõpetab vabalava.18.00-23.00: Elu läbi muusika

Lõuna-Eesti noored panevad Võrus Festivali Majas peo püsti. Kogupereüritus Elu Läbi Muusika kutsub Võrumaa muusika- ja tantsuhuvilisi tähistama suve algust ning peatset koolivaheaja tulekut. Esinevad Ireen, Sanna Sööt, kohalikud noored räpparid T-mant, Ester Tamme laulu- ja tantsulapsed ja tantsugrupp JJ Street.


19.00-23.00:
Heategevuslik ball

Erakordne gümnaasiumiõpilastele suunatud heategevuslik ball toimub Tartu Ülikooli muuseumi Valges saalis ning toob tagasi barokilikult kuningliku tantsupeo. Sündmus annab võimaluse praktiseerida oma etiketi teadmisi, tantsusamme ning aitab leida hingest oma sisemise floristi.

Pilet on 15€ ning kohapealt saab soetada loosipakke, mille kogutulu läheb fondile Kingitud Elu.
22.00-04.00: Punkt

PUNKT. Seletav sõnaraamat ütles midagi sellist: "4. ‹hrl. liitsõna järelosana› mingi astmestiku, suuruse, muutuse, arengu vms. teatav koht, aste, staadium, moment." Meie oleme punktis, kus suvi on juba siin ja D&B ning techno karjuvad kõrvas. Mingid noored korraldavad festarit ning me anname oma osa. Saab mimmumussi, saab veidi raskemat, kuid bass läbib keha igal juhul.

Kõik kellel vanus legaalne, et baarist märjukest võtta on oodatud ning võta semu ka kaasa. ID-kaart kaasa, õpilaspilet ei toimi. Sorry, see pole koolikombo.

3. juuni

10.00-18.00: Jätkub Eesti Rollimängude festival


19.00-00.00: Kastist välja!


Kastist välja pakub rikkalikku kultuuriprogrammi ning annab võimaluse kogeda erinevaid kunstivorme üheskoos. Ühel õhtul kohtuvad Kaw, Meisterjaan ja Benakanister, kuid see pole veel kõik. Õhtut rikastavad ka inimtunnetele keskendunud esitused nii tantsijate, luuletajate ja kunstnike poolt.