See on tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitus. See paneb Sind mõtlema looduse ja tehnoloogia seoste üle. Kaks väiksemat välinäitust toimuvad 2022. aastal Euroopa kultuuripealinnas Kaunases ning 2023. aastal Lätis. Projekt kulmineerub põhinäitusega Otepää lähistel asuvas tehnoloogia- ja kunstitalus Maajaam. 

Lugu 

Kaugenemine loodusest on nii Euroopas kui mujal maailmas suurlinnastumisega kaasnev nähtus. Eesti loodus ja maakodude kultuur võimaldavad meil olla suunanäitajaks, kuidas looduse ja tehnoloogiaga paralleelselt suhestuda. 

Maajaam on kuppelmaastikule loodud väike kunstikeskus. See on talu, kus põllumajanduse asemel kultiveeritakse uut kunsti ja uusi tehnoloogiaid.   

Elamus 

“Metsikud Bitid” toimub kolme aasta jooksul kolmes Balti riigis. Vabaõhu näitusel on 10 - 15 uut kunstiteost oma valdkonna silmapaistvatelt tegijatelt nii Eestist kui üle maailma. Sünnivad teosed, mis tekitavad meeldejäävad sümbolid kultuuripealinnale ja Lõuna-Eestile. 

See kõik kulmineerub välinäitusega Lõuna-Eesti tehnoloogia ja kunstitalus Maajaam. Sa jalutad loodusmaastikul, rändad metsa vahel või heinamaal, vaatad järve põhja või ronid kuuse otsa. Teosed sulanduvad ümberkaudsega ühte.   

Mõju 

Me hakkame tänu sellisele kunstikogemusele mõtlema teisiti. Kunst võimaldab luua olukordi, mis võivad olla argielus võimatud. Me omandame järjest rohkem tehnoloogilisi teadmisi ja keeli. Ka viimased võivad olla metsikud ja ürgsed. 

Ellujäämine sõltub meist endist, kui hästi suudame kohanduda. Kui me ei tegele tehnoloogiaga, tegeleb tehnoloogia meiega.

Eestvedajad: Timo Toots, Mari-Liis Rebane, Kadri Lind, Marie Kliiman, Taavi Suisalu

Kontakt: info@maajaam.ee

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!