Projekt Kollased Aknad tähistab LEADER koostööprojekte Lõuna-Eesti kohalike väärtuste esiletoomiseks Tartu 2024 raames. Tegemist on Lõuna-Eesti Kollaste Akende teekonna, mis avati aastal 2013, jätkuprojektiga.
Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Inimene ja Oskused all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Kavandatava projekti eesmärk on piirkonna identiteedi tugevdamine ning Lõuna-Eesti tutvustamine külalistele meile oluliste väärtuste kaudu. Need väärtused on: puhas loodus, mitmekülgne kultuuripärand, kohalik toit ja käsitöö, tervislik elustiil, jätkusuutlikud ja innovaatilised lahendused, sotsiaalne sidusus ja kogukonnad.

Kultuuripealinn Tartu 2024 raames toimuvad Lõuna-Eestis perioodil 2022-2024 24 sündmust, millest neli suursündmust on maakonnapõhised ja koordineeritud kuraatori poolt. Ülejäänud 20 sündmust valitakse välja avatud taotlusvoorus osalevate kogukondade esitatud ideede hulgast.
Eestvedaja:  Kristiina Tammets (kristiina@tas.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 22)