Maailma parandamine on moes! Rohelisemat mõtteviisi edendav festival tutvustab jätkusuutlikku moodi läbi taaskasutusmessi, töötubade ja etenduste.

Lugu

Kas sa tahaksid olla teadlikum moetarbija? Või oled sa säästlikumaid lahendusi otsiv moelooja? Kaasav ja hariv moefestival räägib keskkonnahoidlikust ning innovaatilisest disainist just sulle sobivas võtmes!

Festivali keskmes on kolm moeetendust, kus tutvustatakse Eesti disaini ning antakse hoogu alustavatele kodumaistele moeloojatele. Lisaprogramm “Tartu 2024 esitleb: Estonian Fashion Festival” kutsub disainereid koolituma jätkusuutliku moe alal. Laiemale huviliste ringile toimuvad seminarid, näitus ja moemess.

Festivali eesmärk on tõsta moeloojate ja -tarbijate teadlikkust moetööstuse mõjudest. Ent veelgi enam soovime pakkuda head nõu ja inspiratsiooni - igaüks saab oma valikutega maailma muuta!

Elamus

2023.-2024. aastal toimub koolitusprogramm festivali moeetendustel kaasa löövatele disaineritele. Räägime moetööstuse keskkonnamõjudest ning tutvustame kestlikke lahendusi, näiteks tekstiilijäätmete väärindamist. Osalema on oodatud nii alustavad kui kogenud moeloojad.

2024. aastal saavad külastajad osa erinevatest moesündmustest. Aeglase ja jätkusuutliku moe mess toob kokku disainerid, tootjad ja tarbijad. Messil saab soetada keskkonnahoidlike disainerite tooteid, kuulata kohalikke ja rahvusvahelisi eksperte, rääkida kaasa rohelisemate lahenduste leidmisel ning, õppida taaskasutusnippe.

Festival keskmes on kolm põnevat moeetendust - Mood Performance Tants, OmaMood ja Antonius Fashion Show - kus tutvustatakse noorte ja uuenduslike Eesti disainerite loomingut. Moeetendusel üles astuvate disainerite töid ja kollektsioonide sünnilugusid jagatakse 2024. aastal toimuval näitusel.

Soovime, et keskkonnast hoolivad moesõbrad saaksid head nõu ja inspiratsiooni ka väljaspool festivali! Veebi vahendusel saab alates 2023. aasta maikuust imetleda Tartu tänavastiili pärle, mis julgustavad trendide järgimise asemel isikupäraselt riietuma. Teadlikumaid moevalikuid aitab teha loodav Eesti disainerite andmebaas, mis koondab infot alustavate ja jätkusuutlike disainerite kohta.

Mõju

Mood muutub vastavalt ajale ja kommetele: nüüd on käes maailmaparandamise aeg. Tõstes moetootjate ja tarbijate teadlikkust aitame pikendada rõivaste eluiga ning vähendada vajadust tekstiili ümbertöötlemiseks. Festivali eesmärk on anda hoogu Eesti jätkusuutlikele moeloojatele ning saada Põhja- ja Baltimaades tuntuks kui mitmekesine keskkonnahoidlik moeüritus, millel on tugev jätkusuutlik identiteet.

Eestvedaja: Estonian Fashion Festival

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!