Tartu saab sel aastal ainulaadse Autovabaduse puiestee

Tartu südalinnas asuvast Vabaduse puiesteest saab juulikuuks mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks - Autovabaduse puiestee. Kuuks ajaks muutub autotee ainult jalakäijate ja kergliiklejate pärusmaaks.

Autovabaduse puiestee ellukutsumise eesmärk on elavdada kesklinna, ühendada omavahel paremini Emajõge ja südalinna, pakkuda toredaid vaba aja veetmise võimalusi, toetada kohalikku ettevõtlust, tuua kokku erinevad põlvkonnad ja tugevdada eriolukorra järel kogukonnatunnet. Kogu ala on kujundatud 2+2 nõuet silmas pidades. 

Autovabaduse puiestee keskel asub Tartu 2024 Kiigelabürint, kus saab lisaks lesimisele tutvuda meie Euroopa kultuuripealinna teekonnaga.

Lisaks soovivad Autovabaduse puiestee eestvedajad algatada avaliku diskussiooni selle üle, millist linna ja linnaruumi me soovime enda ümber, milline on hea avalik ruum, kuidas vähendada liikluskoormust südalinnas.

Autovabaduse puiesteed korraldab Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega.

SA Tartu 2024 ja meie esimesest arendusprotsessist osa võtvad projektimeeskonnad pakuvad juulikuu jooksul Autovabaduse puiesteel erinevaid kultuuri- ja hariduselamusi. Operatiivse info jaoks tasub jälgida Tartu 2024 Facebooki-lehekülge.

Autovabaduse puiestee ala on külastajatele avatud 3. juulist 2. augustini, P-N kuni 22 ning R ja L kuni 00.30. Vaata, kes osalevad veel Autovabaduse puiestee kultuuri-ja haridusprogrammis ja rohkem infot:  www.tartu.ee/autovabadus.