NB! Projekti sisukirjeldus kajastab Tartu 2024 projektide arendusprotsessi alguse seisu (aprill 2020) ja võib seetõttu olla aegunud. Uus sisukirjeldus valmib produktsiooniläbirääkimiste käigus 2021. a sügiseks.
Aastal 2024 võiks Tartu olla digitaalne maailmalinn ja samal ajal roheline väikelinn.

Kuidas teha nii, et tudengid üle Euroopa mõtleksid maailma asjades rohkem kaasa ja panustaksid? Kuidas noortele haaravalt käsitleda kohalikke, riiklikke ja Euroopa tasandi teemasid? Aastal 2024 toimub Tartus digitaalne suursündmus, tehes Tartust Euroopa kõige aktiivsemate tudengite pealinna, kus luuakse ühiseid visioone kõige põletavamate tulevikumurede lahendamiseks.

Projekt osaleb aastatel 2020-2021 Tartu 2024 kultuuri- ja haridusprogrammi esimeses arendusprotsessis, programmiliini Omapära ja Euroopa all. Arendusprotsessi edukalt läbivad projektid jõuavad Euroopa kultuuripealinna ametlikku programmi.


Kutsume teiste Euroopa ülikoolilinnade aktiivseid tudengeid ning noori arvamusliidreid Tartusse, et koos mõtestada kohaliku-, riigi- ja Euroopa tasandi suurimaid väljakutseid ja lahendusi. Kliima-, demokraatia-, heaoluühiskonna kriisidega tulevikumaailm saab olema nende noorte vastutada.

Kavandatav Euroopa Tudengite Arvamusfestival saab olema võimalus Euroopa kõige aktiivsematel tudengitel omavahel hübriidreaalsuses arutleda. Igas ülikooli linnas on füüsilised arutelualad, millelt kantakse arutelusid üle teistesse linnadesse ning on võimalus omavahel riiki kohale sõitmata suhelda.
Eestvedajad: Kaisa Jõgeva (kaisa@stratlab.ee), Martin Noorkõiv (martin@stratlab.ee) ja Toomas Tuul (toomas@stratlab.ee)
Loe kandidatuuriraamatus esitatud algset projekti kirjeldust (lk 32)