Alatskivi lossis ärkab kohalik ajalugu ellu läbi video, valguse ja heli ning käsitöö- ja maitseelamuste.

Lugu

Pildimälu võib olla võimsam kui teised mäluliigid. Valgusfestival viib külastajad hoogsale ajarännakule Alatskivi lossis ja lähiümbruses, kus visuaalid põimuvad valguse ja heliga. Kohalikku kultuuri saab kogeda ka lossi restoranis ja keraamikakojas. Ürituse kulminatsiooniks on valguse, video ja heliga vürtsitatud etendused Alatskivi lossi fassaadil.

Elamus

SA Alatskivi loss korraldab 2024. aasta oktoobris valgusfestivali, kus tutvustatakse lossi ajalugu ja tähelepanuväärseid kohalikke inimesi. Kaheks õhtuks täituvad loss ja selle lähiümbrus valguse, muusika ja varjuteatriga.

Lossis ootab külastajaid külluslik öösööming ja salongiõhtu ning võimalus omal käel või giidi juhendamisel ringi uudistada. Käsitööhuvilised saavad katsetada lossi keldrikorrusel tegutsevas keraamikakojas, matkarajal toimuvad nõiduslikud laternamatkad.

Õhtu kulmineerub valgusküllase etendusega lossiõues. 2024. aastal on vaatemängu keskmes Alatskivi lossi ajalugu ning helilooja Eduard Tubin ja tema looming uues võtmes. Valgusinstallatsioonide ja näitlejatöö koostoimel ärkab ajalugu pealtvaatajate silme all ellu ning loss näitab end õhtuhämaruses täiesti uuest küljest!

Mõju

Tutvustame kohalikku kultuuri- ja ajalugu kaasahaaraval ja mõjuval moel - valgusfestival sobib hästi nii tavahuvilistele kui ka koolitundi täiendama. Aitame edendada kohalikku kultuuri-, harrastus- ja loodusturismi (eriti hooajavälisel ajal) ning teeme koostööd teiste piirkonna algatustega (nt Sibulatee Puhvetite Päev).

Eestvedajad:, Laura Lillepalu-Scott, Mikk Kirikal, Argo Valdmaa
Partnerid: MTÜ Sibulatee, Juhan Liivi nim. Alatskivi kool, Alatskivi kunstikool, Balmorali loss, Ida-Preisi muuseum

Kontakt: Laura Lillepalu-Scott, lauralillepaluscott@gmail.com

Ole kursis Euroopa kultuuripealinna programmiga. Telli meie uudiskiri!