Filtreeri postitusi

Elektromuusika elav legend Jori Hulkkonen õpetab Tartu noori ning esineb volbriööl DJ-setiga

30. aprilli südaööl astub Genialistide Klubi lavale Tartu sõpruslinnast Turust pärit Soome tuntumaid elektroonilise muusika produtsente ja DJ’sid Jori Hulkkonen, kes oma 25-aastase karjääri jooksul on välja andnud üle 20 albumi ning enam kui 200 singlit, EP’d ja remiksi. Hulkkonen on kaastootnud lugusid Kanada superstaarile Tiga, sh “Sunglasses at Night”, “Bugatti” ja “Woke”, ning teinud koostööd Jimi Tenori, Jose Gonzaleze, Chris Lowe’i ja teistega. Enne õhtust esinemist viib ta Annelinna noortekeskuses läbi DJ-töötoa.
Loe lisaks

Neli maakondlikku arutelu pakkusid sisukaid mõtteid ja näitasid lõunaeestlaste toetust

2019. aasta märtsis ja aprillis toimusid Lõuna-Eestis neli Euroopa kultuuripealinn 2024 arutelu, mis keskendusid küsimusele: mis on meie piirkonna omapära Euroopas? Põlva, Võru, Tartu ja Valga maakonnas otsiti tuntud kohalike panelistide juhtimisel vastuseid nii sellele küsimusele kui teistele, näiteks, et mida ootavad lõunaeestlased kultuuripealinna tiitlivõidust.
Loe lisaks

Eelmise Euroopa kultuuripealinna programmijuht: Tartul ja Lõuna-Eestil on, mida Euroopale näidata. Kasutage võimalust!

Sel nädalal esines Tartus ja Võrus 2018. aasta Euroopa kultuuripealinna Leeuwarden-Frieslandi programmijuht Immie Jonkman. Kohtumistel Lõuna-Eesti kultuurijuhtidega selgitas Immie, miks võttis Põhja-Hollandi väikelinn Leeuwarden ette aastatepikkuse ja eduka teekonna kultuuripealinnaks, ning jagas kogemusi kogukondade kaasamisest kultuurisündmuste väljamõtlemisse ja elluviimisesse.
Loe lisaks

Järgmised kultuuripealinna-arutelud toimuvad Haanjas, Alatskivil ja Valgas

Tartu kandideerib 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega. Ühise kanditatuuri juhtidee on „Ellujäämise kunstid“, mistap arutletigi 14. märtsil Räpina loomemajas nii ellujäämise kunstide kui Põlvamaa omapära üle Euroopas. Järgnevalt toimuvad sarnased aruteluõhtud 28. märtsil kell 17.30 Võrumaal Suures Munas, 10. aprillil Tartumaal Alatskivi lossis ning 11. aprillil Valga Huviala- ja Kultuurikeskuses.
Loe lisaks

Arhiiv